پاسخ اساتید 

 • چرا باید درس بخونم و کنکور شرکت کنم؟

برای یافتن پاسخ این سوال مهم بهتر است اهداف خودت از تحصیل و ادامه دادن آن تا مدارج بالاتر را روی کاغذ نوشته و اولویت بندی کنی اگر رسیدن به این اهداف برایت اهمیت دارد پس ارزش درس خواندن و تلاش برای آن هم واضح است.

اما اگر به اجبار دیگران درس می خوانی و یا توقع داری با کم کاری و درس نخواندن معجزه شود، فاجعه است!!! در همان ابتدا باید فکرت را عوض کنی(با تمرین و مشاوره درست و ایجاد علاقه به درس).

 

 • چرا گاهی با اینکه با انگیزه شروع می کنم باز هم حوصله درس خوندن ندارم؟

به طور کلی انگیزه همه افراد برای انجام هر کاری افت و خیز دارد به طوری که ممکن است با انرژی و انگیزه بالا شروع کنی اما در ادامه دچار افت انگیزه شوی.

لذا پیشنهاد می شود برای شارژ روحی و افزایش انگیزه اهداف خودت را نوشته و هرروز به آن نگاه کنی و دقایقی خود را تصور کنی به جایی که مورد نظر است رسیده ای (البته خیال پردازی نه، بلکه تجسم متناسب با اهداف منطقی و قابل رسیدن با شرایط شما و نه در زمان طولانی).

همچنین به جسم و تغذیه و ورزش خود اهمیت بده شاید گاهی کسلی و بی حوصلگی منشا جسمی (پر خوری و بد خوری) داشته باشد.

 

 • برای اینکه انگیزه ام افت نکنه چی کار کنم؟

اهداف قابل دسترس متناسب با توان خودت را حتماً مکتوب کرده و هرروز آن را نگاه کن. دیدت را نسبت به درس خواندن اصلاح کن.

در مواردی که علاقه نداری، مسأله را یافته و حلش کن(مثلا اگر در درس ریاضی ضعیف هستی و ریشه ی آن در پایه است پس با رفع اشکال یا حذف برخی مباحث این مسأله را حل کن).

در انجام هر کاری میزان سعی ما بسیار مهم است اگر شما تمام سعی ات را می کنی پس با توکل به خدا نتیجه را رها کن و فقط سعی و تلاشت را ادامه بده، این خیلی مهمه.

 

 • چطوری با حس ناامیدی وخستگی که در ماه های پایانی کنکور به سراغم می آید مقابله کنیم؟

اول اینکه سعی کن آرام باشی و با توکل به خدا تلاش خود را افزایش دهی . همچنین هدف خودت را از شرکت در کنکور اصلاح کرده و دائم در ذهنت مجسم کن.

ضمنا  سعی کن بازه های زمانی را هم به تفریح و استراحت اختصاص دهی چون با انجام این کار انگیزه شما برای درس خواندن بیشتر می شود و اگر روش خواندن شما نیاز به اصلاح و تغییر دارد این کار را حتماً انجام بده

 • برای دور کردن استرس در طول دوران کنکور چه کار انجام دهم؟

در ابتدا سعی کن انتظارها از خودت با واقعیت ها و سطح توانت متناسب باشد.

چون هنگامی که انتظارات با واقعیات متناسب نباشد دچار استرس می شوی و اگر اهداف بالاتر و رشته های بهتری مد نظر داری باید متناسب با توان و هدفت تلاشت را بیشتر کنی البته نه به طور ناگهانی بلکه به مرور؛ به عنوان مثال اگر ساعت مطالعه شما 20 ساعت در هفته می باشد، هدف گذاری کن تا هفته بعد، روزی نیم الی یک ساعت به ساعت مطالعه خودت اضافه کنی.

همچنین دقت کن که نشست و برخواست با دوستانی که منفی گرا هستند، استرست را زیاد می کند!  پس بهتر است با افرادی ارتباط داشته باشی که انرژی مثبت به تو منتقل کنند.

 نکته پایانی اینکه اگر می بینی که استرست قابل کنترل نیست و حاد شده، حتماً از یک مشاور متخصص و دلسوز کمک بگیر.

 

 • من وقتی مطالعه می کنم زود خسته و کسل می شوم برای دور شدن از این حالت چه کار کنم؟

برای دور شدن از این حالت باید ابتدا یک انگیزه قوی در خود ایجاد کنی. فکر کردن به هدف باعث ایجاد انگیزه می شه. سعی کن به هدف کنکورت به شکلی مثبت و جذاب فکر کنی و در حالت بهتر و حرفه ای تر، هدفت را در ذهن مجسم کنی؛ مثل دیدن یک فیلم

گاهی شاید کسالت، دلیل جسمی داشته باشد و مثلاً با خوردن خوراکی های شیرین در زمان استراحت بین دو مطالعه از بین برود(البته نباید زیاده روی کرد) و یا ممکنه به خاطر تحرک پایین و نشستن زیاد باشه

یک دلیل مهم دیگه سرعت پایین مطالعه است که باعث خستگی و حواس پرتی می شود. همیشه سعی کن کمی سریع تر از قبل بخونی حتی به اندازه یک درصد!

 

 • وقتی به دوستام و همکلاسی هام نگاه می کنم، از خودم و کنکور، ناامید میشم! اینجا چکار کنم؟

راهش اینه که این کار رو نکنی!!!

مقایسه ممنوع …

خیلی ها که به مقایسه کردن عادت کردن، خودشون رو دست کم می گیرین و اعتماد به نفس شون رو از دست می دن و خیلی زود ناامید می شن و در نتیجه کند شده و کاملا متوقف میشن.

خودت رو با خودت مقایسه کن نه دیگران؛

خودت رو با هدف خودت و پیشرفت خودت مقایسه کن، نه پیشرفت و هدف دیگران.

این جوری سریع تر پیشرفت می کنی …

برای اینکه خودت رو با خودت مقایسه کنی، ببین از الان چقدر نسبت به روزهای قبل و هفته های قبل پیشرفت کردی و ببین چقدر به هدفی که برای خودت مشخص کردی، نزدیک تر شدی؛ این کار فوق االعاده است …

 • خیلی حواسم پرت میشه، چگونه تمرکزم رو افزایش بدم؟

برای ایجاد تمرکز باید چند کار انجام دهی علاوه بر مرور اهداف و شارژ روحی باید از تکنیک ها و مهارت های اصولی مطالعه و در س خواندن بهره ببری، اگر با این روش ها آشنا نیستی حتما اقدام کن. اما به طور کلی طرح سوال، محدود کردن زمان و کل به جزء خواندن می تواند بر روی تمرکزت تأثیر زیادی بگذارد. هم چنین استفاده از تمرینات تمرکز بسیار کمک کننده است(به عنوان نمونه تکنیک کاغذ سفید و تخلیه ذهنی، به این صورت که در هنگام مطالعه برگه سفیدی رو کنار دست خودتان قرار بدهید و هر موضوع یا مسأله ای که باعث به هم خوردن تمرکزتان می شود را سریعاً نوشته و از ذهن تان خارج کنید و سپس با تعیین ساعت پیگیری با خود بگویید در این ساعت و در این زمان به این موضوع و مسأله فکر خواهم کرد تا به این صورت ذهن تان آرام شود و تمرکزتان بیشتر شود و سعی کنید در همان زمان تعیین شده واقعاً به آن مسأله فکر کنید)

 

 • تنوع درسی یعنی چی؟

یعنی در برنامه خود در هر روز اگر چندین ساعت می خواهی درس بخوانی حدود 3 الی 4 درس بگذاری نه اینکه فقط یک درس را خوانده تا تمام شود. خواندن فقط یک درس انعطاف و یادگیری ذهن را پائین می آورد.

 

 • درسهایی یا مباحثی از یک درس که یادگیری اش برام زمان بر و سخته رو چه کار کنم؟

اگر برای خواندن زمان دارید به ترتیب اولویت برنامه خود بخوانید اما اگر زمان کمتری داری و یا آن درس برایت آنقدر سخت است که یادگیری اش زمان زیادی می خواهد، بهتر است مباحث آن را نگاه کرده و فقط مباحث ساده تر را بخوانی و یا به طور کلی حذف شود(در صورتی که جزء درس اصلی رشته شما هست بهتر است کلاس آموزشی یا رفع اشکال بروی)

 

 • خلاصه برداری چقدر مهمه؟

خلاصه برداری بسیار بسیار به درک و فهم شما کمک می کند و  برای مرور کردن و ثبیت مطالب خیلی مهم است. یک یادداشت برداری خوب و اصولی می تواند جایگزین متن اصلی برای مرور و تثبیت باشد. بهترین روش خلاصه برداری استفاده از درخت حافظه یا  Mind Map  می باشد اما داشتن هر  نوع روش خلاصه نویسی از نداشتن آن بهتر است.

 

 • از کی شروع کنم؟

از هر لحظه ای که تصمیم جدی برای خواندن گرفتی می شود شروع کرد اما هرچه زودتر شروع کنی زمان بیشتری برای مرور و تثبیت داری و احتمال موفقیتت بالاتره. اگر بلافاصله بعد از پایان آخرین امتحانات با کمی استراحت شروع کنی بهتر است.

 

 • اگر درس ها را به صورت پراکنده مطالعه کرده باشیم، در دوران جمع بندی چه کاری باید انجام دهیم؟

الف – اگر محصل هستی دروس پیش دانشگاهی شما در اولویت است و باید ابتدا به جمع بندی و تثبیت این دروس بپردازی  و بیشترین زمان (حدود دو سوم زمان مطالعه در هر روز) را به این گروه اختصاص دهی.

ب – و حدود یک سوم زمان خود را به دروس پایه ای که به طور پراکنده مطالعه کرده ای اختصاص دهی تا تثبیت شوند.

ج – و اما تکلیف دروسی که اصلاً نخوانده ای را برای خود روشن کن یعنی مباحثی از دروسی که به راحتی یاد نمی گیری و نیاز به زمان زیادی داری را شناسایی کرده و حذف کن و برای سایر قسمتها زمانی را اختصاص دهید.

در نهایت توجه داشته باش مرور و تثبیت خوانده شده ها از اضافه کردن مطالب جدید و سطحی به مراتب مفید تر و واجب تر است .

 

 • یک برنامه ریزی خوب درسی در دوران کنکورچه ویژگی دارد ؟

1-انتظار به جا از خود وتوانایی های خود

2- افزایش تدریجی ساعات مطالعه    

 3-در نظر گرفتن زمان و میزان مطالعه متناسب با اهمیت هر درس در کنکور و توان یادگیری شما در آن درس    

 4- پایبند بودن به برنامه درسی(حداقل تا 3 هفته برنامه ای که ریختی را تغییر نده)    

 5- در نظر گرفتن بازه زمانی برای مرور دروس(پس از مطالعه، مهمترین قسمت مرور کردن خوانده ها و تثبیت آنها در ذهن است پس به هیچ عنوان از مرور کردن غافل نشو)

6-در نظر گرفتن زمان استراحت در بین ساعات مطالعه و رعایت سایر شرایط مطالعه

 7- اصلاح روش های خواندن و یادگیری شگردهای مطالعه اصولی

 

 • چرا زمانی که درسی را خوب خوانده ام باز در همان درس رتبه و تراز کمتری به دست می آورم؟

درآزمونهای آزمایشی مانند کنکور سراسری به ازای هر سه سؤال غلط یک سؤال صحیح حذف می شود. زمانی که درسی را خوب مطالعه می کنی انتظارت از خودت بالا می رود و توقع داری که بتوانی به تمام سوالات پاسخ بدهی، به همین دلیل سعی می کنی حتی سؤال هایی که در آنها مثلاً حدود۵۰ درصد اطمینان داری نیز پاسخ دهی و چه بسا به همان سؤال شک دار و پنجاه درصدی پاسخ اشتباه داده ای که در این صورت باعث افت رتبه و ترازت می شود.

 

 • وقتی درس می خوانم، ذهنم یک دفعه مشغول شده و حدوداً نیم ساعت کمتر یا بیشتر از وقتم گرفته می شود، چه کار کنم؟

توجه به موارد زیر می تواند تأثیر بسیار بالایی در ایجاد تمرکزت داشته باشد:

مطالعه در یک مکان مناسب، پرخوری نکردن قبل از مطالعه، مطالعه اصولی و روشمند و کنترل ذهن با انجام تمرینات تمرکز،

همچنین بررسی مطالب مربوط به حواس پرتی و تمرکز حواس در سایت، برای این منظور اینجا کلیک کن.

برای خواندن مقاله تمرکز حواس اینجا کلیک کنین

 

 • سال کنکور سال حساسیه و نباید وقتم را تلف کنم. به نظر شما وقتی که مریض می شویم چگونه درس بخوانیم؟

از مطالعه در رختخواب دوری کن اما  بازه های زمانی مطالعه را کوتاه کن زمان هایی کمتر از ۴۰-۵۰ دقیقه.

دروسی که قرار است مطالعه کنی را اولویت بندی کن. بعد از هر بازه مطالعه به مغز خود استراحت بده. در این مواقع می توانی به انجام کار هایی مثل مرور دروس یا یادداشت هایی که از قبل نوشته ای بپردازی.

و از همه مهم تر اینکه سعی کن آرام باشی و به هیچ وجه استرس به خودت راه ندی. بسیاری از بیماری ها به دلیل استرس وارد شده به بچه هاست که سیستم ایمنی بدن آنها را ضعیف کرده و باعث می شود خیلی سریع مریض شوند.

 

 • بهترین زمان برای مطالعه هردرس در طول روز چه ساعتیه؟

 این مساله برای هر فردی متفاوت است و باید بررسی کنی چه زمان هایی بهتر یادگیری برای شما رخ می دهد اما ساعات اولیه روز برای یادگیری دروس جدید مناسب تر است و پیشنهاد می شه دروسی که در آنها ضعف داری در ساعات اولیه روز مطالعه کنی و دروس بعدی را به زمان های بعد از آن موکول کنی. چون در ساعات ابتدایی روز از انرژی بیشتری برخوردار هستی . بهتر است دروس عمومی و اختصاصی بصورت یک در میان در طول شبانه روز مطالعه شوند و زمان قبل از خواب برای مرور و تثبیت بهتر است.

ولی برخی از بچه ها ممکن است در ساعات خاصی در طول شبانه روز، انرژی زیادتری داشته باشند و در بعضی ساعات انرژی کمتری.

بهتر است زمان هایی که انرژی بیشتری داری درس های دشوارتر را مطالعه کنی و در زمان هایی که از انرژی کمتری برخوردار هستی دروس ساده تر را.

 

 • برای افزایش ساعات مطالعه چه پیشنهادی دارید؟

برای افزایش ساعت مطالعه باید این افزایش را به صورت تدریجی انجام دهی. ذهن با هر چیزی که به صورت تدریجی انجام بگیرد انس پیدا می کند. می توانی هرروز نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه به میزان ساعات مطالعه خود اضافه کنی تا بتوانی نهایتاً مقدار ساعت مطالعه متعادل و ایده الی برای خود ایجاد کنی.

همچنین می توانی از نمودار پیشرفت ساعات مطالعه روزانه و هفتگی استفاده کنی تا بهتر بتوانی پیشرفتت را بررسی کنی.

 

 • اول درس بخونم بعد تست بزنم، یا همزمان پیش ببرم؟

تست زدن بستگی به شرایط شما داره. اگر درسی رو قبلاً خوندی و می خواهی ببینی چه اندازه فراموش شده و یا درسی رو خوندی و قصد داری مرورش کنی، میشه اول تست زد و سپس مباحثی که اشکال داشته ای را حل کنی ولی اگر برای اولین بار می خواهی مطلبی را بخوانی بهتر است ابتدا درس را خوانده شود و بعد از آن شروع به تست زدن کنی.

و یادت باشد تست زدن هیچ وقت نباید جای خواندن اصلی درس را بگیرد.

 

 • خود کتاب های اصلی رو بخونم یا از کمک درسی ها هم استفاده کنم؟

کتاب اصلی بهترین منبع است ولی از کتاب های کمک درسی که یادگیری شما رو بهتر و سریع تر می کند، می شود استفاده کرد. فقط دور و برت را از انواع کتاب ها شلوغ نکن که باعث سردرگمی و کندی بیشترت می شود. سعی کن بهترین کتاب ها رو انتخاب کنی.

 

 • برای داشتن یک رتبه خوب چه کار کنم؟

خواندن و از همه مهمتر اصولی خواندن و مرور و تثبیت خوانده شده ها. اگر تمام مطالب خوانده شود ولی تثبیت نشود ارزشی نخواهد داشت و نه تنها رتبه ات را بهتر نمی کند که بدتر هم می کند!!! اما اگر بخشی خوانده شود ولی خوب تثبیت شود بهتر است.

البته در این مورد، بررسی بقیه سؤالات این قسمت هم و همچنین دیگر مطالب سایت، می تونه خیلی بهت کنه.

 

 • من برای کنکورم چند ساعت درس بخونم بهتره؟

مقدار زمان درس خواندن تا حدود زیادی بستگی به شرایط شما داره و همچنین بستگی به هدف شما. اگر هدف بزرگی برای کنکورت ترسیم کردی بهتره 8 تا 12 ساعت مفید درس بخونی و در ایام مدرسه به طور میانگین روزی 5 ساعت مفید.

 برای شروع این کار رو انجام بده:

در ابتدا 24 ساعت شبانه روزت رو بررسی کن و ساعات خالص برای مطالعه رو در بیار (24 ساعت منهای خواب و نماز و خوردن و کلاس و مدرسه و…) حالا در گام بعدی باید برای این ساعات خالص یک برنامه قابل اجرا بریزی و البته چون شما کنکوری هستی باید به تدریج به ساعاتت اضافه کنی مثلاً  اگر در هفته به 30 ساعت مطالعه مفید رسیدی برای هفته بعد سعی کن 1 تا  3 ساعت اضافه کنی و همین طور ادامه بده تا ساعات مطالعه ات زیاد بشه.

 

 • یکی از اعضای فامیل مون برای کنکورش زیاد هم درس می خوند ولی تو کنکور رتبه اش خیلی بد شد، منم از اون موقع می ترسم که نکنه امسال برای من هم همین اتفاق بیفته. به نظر شما چکار کنم؟

ملاک قبولی و رتبه خوب صرفاً زیاد خوندن نیست، اگر شما همه ی درسهات رو 100 درصد برای کنکور بخونی و فقط بگی زیاد خوندم و همه رو تموم کردم باید پرسید آیا 100 درصد هم فهمیدی و یا 60 یا70 درصد فهمیدی؟ چون فقط تموم کردی و این عدم تثبیت باعث خطای زیاد میشه. پس اولاً باید همون مقداری که میخونی رو حتماً تثبیت و مرور کنی و اگر وقت داری دروس جدید اضافه کنی و باز مرور و تثبیت. به طور کلی روش مند و مفهومی مطالعه کردن نتیجه چندین برابری داره.

پس یادت باشه اگر مثل اون باشی و عمل کنی همان نتیجه را می گیری و اگر متفاوت باشی نتیجه ای متفاوت.

 •  روش اصولی و درست مطالعه چگونه است؟

مطالعه هم مانند هر کاری روش و مهارت مربوط به خودش را دارد که شامل روشهای درست خواندن مثل خواندن و مطالعه از کل به جزء، تند خوانی و سریع تر خواندن، تند فهمی و درک و فهم عمیق، استفاده از کلمات کلیدی به جای استفاده از جملات و روش های اصولی حفظ کردن بدون فراموشی بر اساس تجسم و تصویرسازی ذهنی ، خلاصه برداری درست و نت برداری و… می باشد که برای یادگیری بیشتر می توانی به مباحث سایت مراجعه کرده و از مقالات و دوره های مفید آموزشی استفاده کنی.

 

 • چگونه اشکالات روش درس خوندنم رو از بین ببرم و روش ها و مهارت های درست رو جایگزین کنم؟

بعد از اینکه پذیرفتی روش شما برای درس خواندن بهینه و مناسب نیست سپس باید به یادگیری مهارت ها و روشهای درست بپردازی و در گام آخر تمرین و تمرین وتمرین …

برای یادگیری روش های جدید، هم می تونی خودت با مراجعه به کتاب های روش های مطالعه و تندخوانی شروع کنی و هم می تونی تو دوره های آموزشی شرکت کنی که طبیعتاً سرعت یادگیریت بیشتر خواهد بود.

 

 • مرور کردن درست و اصولی چگونه است؟

اگر مطلبی خوانده شود و سپس به طور اصول و منظم مرور نشود امیدی به ماندگاری آن مطلب نداشته باش، ملاک، تمام کردن و خواندن صرف نیست بلکه آنچه که می خوانی باید حتماً و حتماً تثبیت شده و در حافظه بلند مدتت ثبت شود. برای مرور اصولی، روشهای مختلفی در مهارت مطالعه موجود است.

اما چند نکته اینجا برای تان بیان می شود:

در پایان هر مطالعه آنچه خوانده شده را سریع مرور کن، بعد از 24 ساعت حتماً دوباره مرور شود، در زمانهای ویژه و در آستانه های فراموشی حافظه که در دوره مهارت مطالعه و تندخوانی فرا می گیری نیز باید مرور کرد و البته مرور روش های پیشرفته تر نیز دارد. ضمناً زمان قبل از خواب یکی از زمانهای خوب برای مرور است.

 

 • خلاصه برداری به روش Mind Map  چه تأثیری در یادگیری دارد؟ و روش آن چگونه است؟

بهترین روش برای خلاصه نویسی، یادداشت برداری به روش درخت حافظه (Mind Map) می باشد که چون مغز شما را فعال می کند یادگیری و درک و فهم تان را چندین برابر قبل افزایش می یابد که به طور خلاصه رعایت نکات مهم زیر الزامی است:

ترسیم شاخه ها

نوشتن مطالب از کل به جزء

نوشتن کلمات کلیدی به جای جمله

و …

که برای یادگیری، این روش باید به طور کامل و اصولی فراگرفته شود تا تأثیر چندین برابری برای تان داشته باشد.

 

 • مدت زمان یک نشست مطالعاتی چقدر است؟

بسته به یادگیری شما و درس مورد نظر دارد اما حدود 45 الی 60 دقیقه زمان خوبی است. البته برای دروس سخت تر و یا درسی مثل ریاضی که زمان بیشتری در هر نشست لازم دارد میتوانی 90 دقیقه با یک استراحت 5 دقیقه ای در وسط(تنفس عمیق، کشش بدن و…) را در نظر بگیری.

 

 • چه روشی میتونه در زمان باقی مانده تا کنکور، کمک کنه تا نتیجه خوبی بگیرم؟

اول باید سعی کنی مطالب و مباحث کنکور را به صورت موضوعی بخوانی و اگر تا کنکور زمان کمتری داری و یا انگیزه ات برای خواندن پایین است، از ساده به سخت شروع به خواندن کنی(دروس ساده دروسی هستند که یادگیری آنها برای شما راحت تر است و یادگیری دروس سخت زمان بیشتری از شما می گیرد). سعی کن دروسی را که درآنها خیلی ضعف داری را تا حد قابل قبولی بهبود ببخشی(حتی در صورت لزوم بعضی را حذف کن) و حتماً در مطالعه دروس در زمان باقی مانده باید از تکنیک های تند خوانی ومطالعه سریع ولی با دقت و همچنین خلاصه برداری بهره بگیری.

 

 • چطور  باید یک درس را به صورت مفهومی مطالعه کنیم؟

برای اینکه مفهومی مطالعه کنی  در ابتدا باید ضعف های پایه ای خود را در درس مورد نظر شناخته و به رفع آنها بپردازی و از مطالعه حفظی پرهیز کنی.

مطالعه فعال داشته باش؛ یعنی درهر مبحث به دنبال یافتن علت ها باش و ارتباط بین مطالب را کشف کن که خود نکته اساسی در مطالعه مفهومی و موفقیت در کنکور و آزمون ها می باشد. در ضمن مطالعه به صورت کل به جزء، خلاصه برداری و توجه به نکات ریز کتاب های درسی را فراموش نکن.

 

 • آیا می توان ابتدا یک درس را مطالعه و جمع بندی کرد بعد به سراغ درس دیگری رفت؟

خیر. بهتر است تمامی دروس به موازات هم مطالعه شوند . مطالعه یک درس تا زمان تمام شدن آن، باعث افت سرعت خواندن شده و دچار کسلی و خستگی می شوی اما تنوع در مطالعه دروس باعث فعال شدن ذهن و افزایش سرعت خواندن می شود. چون ذهن عادت می کند خود را با مطالب جدید تطبیق دهد.

 

 • تو سایت گفتین که روش های مطالعه تون رو اگه تغییر بدین می تونه خیلی تو کنکور بهتون کمک کنه. چجوری می تونم این کار رو بکنم؟

بله… همیشه و در هر کاری روش مند و اصولی عمل کردن ضمانت کننده پیروزی و موفقیت است. و مسلماً در مطالعه هم اگر با روش و مهارت پیش بروی حتماً نتایج مؤثرتر خواهی گرفت. پژوهشگران ثابت کرده اند که افراد می توانند حتی تا 10 برابر سرعت یاگیری شان را افزایش داده و بفهمند. برای یادگیری این مهارت ها، برای تان در سایت مطالب مفیدی را قرار دادیم و به صورت تخصصی تر هم می توانی در دوره های آموزشی کنکور وب ثبت نام کنی.

برای خرید از سایت و ثبت نام در دوره ها، چکار کنم؟

مراحل ثبت نام و خرید از سایت بسیار ساده است ولی با این وجود، بعضی از بچه ها به دلیل بی دقتی و یا عجله در حین ثبت نام به مشکلاتی بر می خورند و تماس می گیرند. به همین منظور راهنمایی ساده برای تان آماده کردیم تا بتوانی به راحتی و بدون نگرانی، مراحل خرید و ثبت نامت را انجام بدی.

این راهنمای ثبت نام را حتماً بخوانید …

وقتی شما محصول یا دوره آموزشی مورد نظرتان را انتخاب کردید و وارد صفحه آن محصول یا دوره شدید، مراحل زیر را برای خرید و ثبت نام، می توانید انجام دهید:

1- از قسمت بالای صفحه، بر روی دکمه “افزودن به سبد خرید” کلیک کنید.

2- در صفحه جدید، کد تخفیف تان را در کادر مربوطه وارد کرده و بر روی دکمه “اعمال تخفیف” کلیک کنید. سیستم به صورت هوشمند تخفیف را برای شما در نظر گرفته و از مبلغ اصلی دوره کسر می کند.

3- هم اکنون بر روی دکمه “تسویه حساب” می توانید کلیک کنید.

4- در صفحه جدید لازم است که مشخصات خود را ثبت کنید. ثبت دقیق مشخصات تان برای ارتباط بعدی و پیگیری های بعدی الزامی است.

توجه:

 – در صورتی که قبلاً در سایت کنکور وب عضو شده اید، بهتر است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید تا مراحل ثبت نام تان سریع تر انجام شود. برای این منظور می توانید در همان صفحه بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

در صورتیکه عضو سایت نیستید در همین صفحه، مشخصات تان را به طور دقیق ثبت کنید.

– لطفاً در ثبت شماره همراه و ایمیل تان دقت کنید. بعد از پرداخت، تأیید پرداخت و لینک جلسات به همین ایمیل شما ارسال خواهد شد.

– ایمیل تان را بدون www. وارد کنید. مثلا:   konkoorweb@gmail.com 

 

5- اگر برای اولین بار ثبت نام می کنید بعد از ثبت مشخصات تان، حتماً تیک گزینه زیر را علامت بزنید:

“می خواهید یک حساب کاربری ایجاد کنید ؟”

با این کار این امکان برای تان ایجاد می شود که یک رمز یا گذرواژه برای خودتان انتخاب کنید تا هر وقت تمایل داشتید با این رمز عبور وارد حساب کاربری خود در سایت شوید و از جلسات خودتان استفاده کنید. لینک های دانلود تمامی جلسات برای همیشه در حساب کاربری شما وجود دارد و قابل استفاده و قابل دانلود می باشد.

به همین دلیل داشتن یک حساب کاربری برای شما بسیار بسیار مهم است.

6- هم اکنون می توانید بر روی دکمه “ثبت سفارش” کلیک کنید تا از طریق درگاه امن زرین پال، به درگاه بانک متصل شده و از طریق تمامی کارت های شتاب، به صورت آنلاین پرداخت تان را انجام دهید.

7- بعد از اینکه پرداخت تان به صورت کامل انجام شد سریعاً به صفحه دانلود جلسات هدایت می شوید که تمامی جلسات برای تان قابل مشاهده و قابل دانلود می باشد.

8- بعد از خرید، یک ایمیل تأیید پرداخت از طرف کنکور وب به ایمیل تان ارسال می شود. در این ایمیل مشخصات خرید و لینک تمامی جلسات برای تان قابل مشاهده است.

9- همچنین تمامی جلسات در حساب کاربری تان در سایت برای همیشه موجود و در دسترس می باشد و کافیست هر زمان با مراجعه به سایت به این جلسات مراجعه کنید و به راحتی از آنها استفاده کنید.

برای وارد شدن به حساب کاربری تان، قسمت “ورود” در بالای سایت را می توانید کلیک کنید و با وارد کردن ایمیل و رمز عبورتان، وارد حساب کاربری تان شوید.